Praktyki. Konkrety.

Cześć.

Ok, dzisiaj podsumowanie, same konkrety.

1. Decydujecie w jakim mieście chcielibyście odbyć staż.
2. Szukacie na fejsie, na stronach uczelni i stronach, które wpadną Wam do głowy kontaktu. (Nie bójcie się napisać, nic nie tracicie)
3. Piszecie pięknego maila. Takiego baardzo dopieszczonego jak bardzo chcielibyście dostać staż i co macie do zaoferowania firmie. Zaznaczacie, że będzie to staż w ramach programu Erasmus +.
4. Kontaktujecie się z biurem Erasmusa na waszej uczelni, aby dopytać o terminy i dokumenty oraz nazwiska lokalnych koordynatorów. Zazwyczaj takie informacje są na stronie internetowej, ale warto się dopytać.
4. Wypełniacie potrzebne dokumenty. Bardzo ważnym z nich jest LAT (Learning Agreement), który wypełniasz Ty i firma która Cię przyjmuje. Ten dokument wypełniacie na początku, w trakcie i na zakończenie stażu
5. Zanosicie wypełnione dokumenty do biura Erasmusa na waszej uczelni:
- podanie studenta o zgodę na wyjazd
- formularz aplikacyjny
- list motywacyjny
- porozumienie w sprawie praktyk (LAT)
- CV w formie europass
- potwierdzenie znajomości języka min. na poziomie B1
6. Czekacie na decyzje.
7. Rozwiązujecie internetowy test językowy (nie martwcie się - prościzna)
8. Jedziecie na wymarzony staż.

Nie zastanawiajcie się i bądzcie odważni! Najważniejszy i najtrudniejszy jest moment decyzji. Pomyślcie sobie, że okres studiów to najlepszy czas na wyjazdy. Taka okazja może już się nie powtórzyć, dlatego trzeba korzystać. Jeśli raz wyjedziecie na Erasmusa lub praktyki Erasmus + na pewno będziecie chcieli to powtórzyć. 


Przydatne linki:
dla przykładu strona Politechniki Łodzkiej na której możecie przeczytać wszystko na temat formalności, dokumentów do złożenia i harmonogramów. Moim zdaniem jest bardziej przejrzysta.
http://erasmus.p.lodz.pl/ 

Pozdrawiam,
Kinia 😊

Komentarze

Follow me on Instagram!